BIOGRAFIA

Světlana Nálepková sa narodila 2. Júla 1960 v Prahe a tam aj vyštudovala hudobno-dranatické konzervatórium. V rokoch 1980-1989 hosťovala v divadle Ypsilon, od roku 1993 potom po štyri roky v hudobnom divadle v Karlíne, v rokoch 1979-1989 pôsobila v pantomimickej skupine Michala Nesvadby MIMTRIO.

 Medzi rad jej najúspešnejšich samostatných projektov Snehulienka na trampolíne (1986), "Tenhleten Manhattan a jiné vedlejší příznaky (1990), Marlene-piesne Marlene Dietrichové spieva S. Nálepková (1995 a obnovená premiéra jar 2005), Láska je fata morgána (1997) a v poslednej dobe "Milovat k smrti"-malý muzikál o veľkej Edith Piaf (2003). A šanzónový recitál "Láska se vrací" (2009). Medzi jej najvýznamnejšie divadelné role patrí Josefína z muzikálu "Má férová Josefína", Vivian z hudobnej revue "Zasněžená romance" a Edith Piaf z muzikálu "Milovat k smrti".

Mohli sme ju vidieť v televíznych inscenáciách "Nebožtík si nepřál květy" či "Skláři" a v rozprávkach "Princezna na klíček" alebo "Pindruše". Medzi zábavné programy, v ktorých účinkovala, patria "Možná přijde i kouzelník", "Sněhurka aneb Buzarem do problému" a "Marlene". Pre deti prirpavila predstavenie "Šmidli pidli aneb jak se krade divadlo". Ůčinkovala v muzikáloch "Jeptišky" a "Sněhová královna". Je častým hosťom zábavných televíznych programov.

Vo filme vytvorila Svetlana Nálepková role v "Lásce v pasáži", "Posledním mejdanu" a "Havárii". V roku 2004 hrala rolu sekretárky Mirky v rodinnej komédii Martina Kotíka "Pánska jízda".

 Na pražských divadelných doskách ste ju mohli vidieť v komédiách "Tanec mezi vejci", "Kočár nejsvětejší svátosti" a "Nevidím to černě" (Divadlo Metro), "Pozvání na večírek" (Divadlo Blaník), "Úžasná slečna Flintová" (Divadlo Radka Brzobohatého).

 V súčasnej dobe hrá v divadelných predstaveniach "Milovat k smrti" malý muzikál o Edith Piaf (Divadlo Radka Brzobohatého), "Jestli mi řekneš kolik mi je, tak tě zabiju" (Divadlo Radka Brzobohatého), "Záměna" (Divadlo U Hasičú), "Kdo je Sylvie, aneb Sylvie je koza" (Sophia Art), "Dva na kanapi" (Sophia Art) a v šansónovom recitále "Láska se vrací" (pražská premiéra november 2009).

Ako speváčka sa zamilovala do pesničiek 20,, 30, a 40, rokov. Na CD vydala tituly Marlene, Láska je fata morgána, "Jsem dívka v rytmu zrozená" a "Nelituj-nejkrásnejší písně Edith Piaf zpívá Světlana Nálepková".

WEBEDITOR DOMÉNY s.r.o.