HUDOBNÉ PROJEKTY

Edith Piaf

Edith Piaf bola veľkou speváckou osobnosťou 20, storočia. Stala sa symbolom vrcholnej éry francúzskeho šansónu, stala sa symbolom zlatého veku Paríža. Mala úžasný dar neopakovateľného hlasu, schopnosť sugestívne rozprávať v piesňach o jasoch aj tieňoch života.

Edith Piaf mala šťastie na skladateľov a textárov a jej piesne sú dodnes neopakovateľným zážitkom.

Svetlana Nálepková sa vracia k piesňam, ktoré prežili všetky nové prúdy v hudbe, ktoré sa stali klasikou a majú stále čo povedať. Piesne sa v podaní Svetlany Nálepkovej vracajú na javisko v nových komorných aranžmá pianistu a skladateľa Jiřího Toufara, s nanovo prebásnenými textami Jiřího Dědečka.

- Koncertná verzia s rozprávaním o živote Edith Piaf

- Komorný muzikál "Milovat k smrti", v ktorom zaznie 20 najslávnejších piesní Edith Piaf s prierezom jej neľahkého života.

Jsem dívka k rytmu zrozená

Najkrásnejšie české swingové evergreeny z filmov a divadelných predstavení 40. rokov.

Koncert, v ktorom zazneju piesne ako "Tmavomodré paraplíčko", "Tvůj bílý šátek", "Dívka k rytmu zrozená", "Já a deštník", "Modravé dálky", "Život je jen náhoda", je poňatý ako hudobne divadelná show s mnohými dobovými, tanečnými a stepovými číslamy.

Je to krásne ohliadnutie za storočím, pocta jednému obdobiu českých dejín, ktoré žiarilo sebavedomím, humorom a eleganciou.

Láska je Fata Morgána

Hudobno divadelná show s evergreenmy o láske.

Piesne z obdobia 20,-50, rokov minulého storočiaz repertoáru Elly Fitzgerald , Franka Sinatry, Marylin Monroe a iných.

Svetlana Nálepková v predstavení rozohráva naplno svoj muzikálový talent. Poskytuje divákom svieže komediálne oddýchnutie plné krásnych melódií a strhujúcich rytmov. Zamyslenie and tým, či je láska Fata Morgána . . .

Láska se vrací

Po úspešných hudobných projektoch a recitáloch „Marlene“, „Láska je Fata morgana“ a „Edith Piaf“,  prichádza Svetlana Nálepková s recitálom „Láska se vrací“, v ktorom zaznejú klasické aj moderné šansóny francúzskych a českých autorov v preklade Václava Kopty a Jiřího Dědečka.

Diváci sa môžu tešiť na piesne z repertoáru Edith Piaf,Jacqua Brella, Patricie Kaas, Lary Fabian a ďalších.

Hudobný doprovod: 5 členná kapela (klavír alebo halfplayback)

Marlene

Slávne piesne legendárnej hviezdy Marlene Dietrech s rozprávaním o jej živote a jej láskach.

Divadelne poňatý recitál s prevlekmi. Kostýmy, ktoré Marlene nosila vo filme aj v jej piesňovej show, podtrhujú náladu slávnych piesní v dobovej hudobnej úprave (piesne ako napr. Modrý Anděl,Maroko a Destry se vrací).

Vtipné aj poetické rozprávanie, ktoré sprevádza tento netradičný recitál, priblíži veselo aj dojemne život tejto slávnej legendy.

Hudobný doprovod-BLUE ANGEL MEMORY BAND Jiřího Toufara

WEBEDITOR DOMÉNY s.r.o.